Diákolimpia Egyéni Megyei Döntők – 2020.02.09.

A hétvégén kerültek megrendezésre az országos döntőbe jutásért zajló sakkversenyek. Az Arrabona Sakkiskolából egyéniben 15, csapatban 16 tanítvány vett részt. Nagy örömünkre szolgál, hogy az országos döntőbe a két játéknapon összesen 12 bejutó helyet sikerült elérnünk!

Eredmények:

L1-es kategória:

Ferenczy Nóri szép játékkal a döntőbe jutott, hisz az első két kategóriában összevont csoportoknál az első 3 helyezés a továbbjutó. Illés–Nagy Nóri csak fél ponttal csúszott le a dobogóról, jövőre számára is az éremszerzés a cél! Gratulálunk, nagyon ügyesek voltatok csajok!

1. Ferenczy Nóra
  2. Illés –Nagy Nóra

F2-es kategória:

34 fő ült asztalhoz csak ebben a kategóriában! Hatalmas versenyzés zajlott, a 7 forduló kicsit talán kevés ilyen nagy mezőnyben, így nagyobb a szerencse–faktor. Molnár Bendegúz éppen lecsúszott a bejutó helyet jelentő 3. helyről, 4. lett. Vágó Barnabás is nagyon jól játszott, jövőre reméljük sikerül neki is az első háromba kerülni! Stolcz Leó Bánk is hatalmasat küzdött, 7-ből 4 pontja is szép teljesítmény!

4. Molnár Bendegúz

7.  Vágó Barnabás

11. Stolcz Leó Bánk

Amatőr L3 kategória:

Aranyérmes lett, minden játszmáját megnyerve Bende Nóra, aki immár harmadik éve megyebajnok hölgy! Bérces Bori Blanka 5. helyezést ért el.

1. Bende Nóra
5. Bérces Bori

Amatőr F3 kategória:

Németh Dávid Gergő sokáig vezette a mezőnyt, de egyetlen vesztes parti miatt sajnos lecsúszott az aranyéremről, így is a csodás bronzérmet szerezte meg! Bár Sudár Máté nem olyan rég kezdett komolyabban foglalkozni a sakkal, így is az előkelő 4. helyet szerezte meg! Kránicz Dániel 8. helyen végzett. Gratulálunk a fiúknak!

3. Németh Dávid Gergő
4. Sudár Máté
8. Kránicz Dániel

Versenyző F3 kategória:

Az értékszámos csoportban játszani a legnagyobb érdem! Így tett egyesületünkből Börzsei András, aki minden játszmát megnyerve aranyérmes lett ez évben is! Hihetetlen a fiú! Steiner Botond, aki szorgalmasan tanul sakkozni, kitartó játékkal, bronzéremmel szintén bejutott az országos döntőre! Nusser Gergő szintén nagyon tehetséges fiú, sajnos egy picivel lecsúszott a dobogóról, de a 4. hely is szép! Jövőre reméljük Gergő is csatlakozik a döntős csapathoz!

1. Börzsei András
3. Steiner Botond
4. Nusser Gergő

Versenyző L4 kategória:

Itt csak ketten játszottak a bajnoki címért és Molnár Liza Dorottya ismét megmutatta, hogy ő a kategóriában a megye legjobb játékosa! Minden évben az országos döntőn Liza az első nyolcban végez, fantasztikus a hölgy! Dorina néninél kezdte a sakk tanulását immár 9 éve, most pedig a Győri Elektromos NB1/b-s felnőtt csapatának kiváló játékosa! Gratulálunk, Liza!

1.Molnár Liza Dorottya

Versenyző F4 kategória:

Kránicz Tamás a legerősebbek/értékszámosok között 6. helyen végzett. Örülünk, hogy részt vett Tomi is!