I.Thermal Open fide értékszámszerző sakkverseny, 2017.09.28-10.01.

Az októberi első versenysikerről kérdeztük nemzetközi mester oktatónkat és az Arrabona Sakkiskola Sportegyesület alelnökét, Vertetics Attilát: Szeptember 28-tól október 1-ig Bakos Hunor tanítványommal részt vettünk az első alkalommal megrendezett Thermal Open elnevezésű sakkversenyen, Mosonmagyaróváron.

A verseny eredetileg 2 csoportban került volna megrendezésre (A: bárki B: 1800 élő alatt), de az A csoport csekély létszáma miatt összevonták a csoportokat. A verseny nagyon jó hangulatban kezdődött, és ez végig meg is maradt köszönhetően annak, hogy sok ismerős arccal találkoztunk főleg a megyéből, de azért akadtak máshonnan érkezők is. Az esemény rangját emelte, hogy Horváth Ádám személyében egy nemzetközi nagymester, és rajta kívül 3 nemzetközi mester is részt vett. A versenyterem a helyi egyetem egyik nagy tantermében volt, ahol a 4 nap alatt 7 partit játszottunk. Ez akár megterhelő is lehet, mert ha elhúzódnak a partik, akkor kevés idő marad a regenerálódásra. Hunor számára a verseny jól indult, 3 ponttal állt 5 forduló után, amikor egy nála erősebb ellen nyerő végjátékot hozott ki! Ügyesen játszott Hunor, de egy pontatlan lépés miatt sajnos az ellenfél nyerte a partit. Jövőre még egy kis rutinnal szép eredménye, akár dobogós helye is lehet! Huni sok tapasztalattal gazdagodott végül a 19. helyet szerezte meg.  Részemről a verseny jól sikerült, holtversenyben 1. helyen végeztem Horváth Ádámmal, és szerencsémre a holtversenyt eldöntő szabály nekem kedvezett, így engem hirdettek ki győztesnek. Összességében jól éreztük magunkat, így bátran buzdítok mindenkit a jövő évi részvételre!