XXXV. Lauder Sakkfesztivál

2017. október 23-án Liza Budapesten, a XXXV. Lauder Sakkfesztiválon vett részt. Az ünnepnap és a kellemetlen időjárás ellenére is szép számmal – összesen 120 fő – ültek asztalhoz a versenyzők. (Itt a játékosokat FIDE értékszámuk alapján sorolják be, és a csoportokat „visszafelé” számítják; az „A” csoport a kicsiket jelöli.)

A fegyelmezett játékosoknak, szülőknek és a rátermett versenybíróknak, szervezőknek köszönhetően kora délutánra már megszülettek az eredmények. Liza álma teljesült: nem csak a lányok között, de abszolút győztesként a csoportjában is a dobogó tetejére állhatott. A versenyszervezők természetesen most is gondoskodtak arról, hogy MINDEN részt vevő  ajándékkal és jó élményekkel gazdagodva menjen haza.

Arról kérdeztük Liza anyukáját,hogy hogyan élte meg a csodás hölgy ezt a nagy sikert?

„Liza régóta vágyott arra, hogy összekerüljön Karácsonyi Katával,aki korcsoportjában magas előponttal rendelkezik (1819)….jó játék volt, igaz, „csak” döntetlenre  tudta kihozni, de jó élménye maradt. Májusban többek között Tóth Niki, Palczert Hajni (mint korcsoportos ellenfelek) előtt végzett,  most pedig – sokak között – a szintén korcsoportjába tartozó, erős csapatok versenyzői – mint Sándor Anna, Kreiter Lilla, Karácsonyi Kata – előtt, abszolút győztesként.  Májusi célja az volt, hogy megnyerje a lányok versenyét, a teljes csoportban talán bucholcz-cal lett második. Mostani célja kissé túlzónak tűnt: megnyerni azt egészet. Sikerült, és nagyon boldog Liza! „

Kategória: Hírek | A közvetlen link.